انواع رنگ‌ ساختمانی و مزایا و معایب هر کدام

انواع رنگ‌ ساختمانی و مزایا و معایب هر کدام

انواع رنگ‌ ساختمانی و مزایا و معایب هر کدام

رنگ‌ ساختمانی

رنگ ها مخلوطی از رنگدانه ها و چسب ها هستند که به طور کلی در حالت مایع موجود هستند. انواع مختلف رنگ ها و کاربردهای آن ها در ساخت و ساز مورد بحث قرار گرفته است.

رنگ ها وقتی روی سطح قرار می گیرند یک حالت جامد تشکیل می دهند. این حالت سطح را در برابر بسیاری از خطرات مانند خوردگی، جوی، حملات شیمیایی و غیره محافظت می کند. سازه های الکتریکی یا فلزی می توانند با پوشاندن آن ها با رنگ، عمر آنها را افزایش دهند. نه تنها رنگ های محافظتی، زیبایی ظاهری را نیز برای سطوح فراهم می کنند. بنابراین، رنگ ها نقش عمده ای در کارهای ساختمانی و پروژه ها دارند.

از آنجا که نقاشی جلوه ساختمان ها را افزایش می دهد، یکی از عناصر مشترک پروژه های نوسازی است. رنگ ساختمانی را می توانید برای زیبا تر جلوه دادن خانه خود انتخاب کنید.

دانستن ویژگی های عملکرد هر نوع رنگ برای انتخاب بهترین محصول برای هر کاربرد مهم است.

انواع رنگ‌ ساختمانی و مزایا و معایب هر کدام

به طور معمول به دلایل زیر نقاشی انجام می شود:

• محافظت از سطوح در برابر حشرات، باران، تابش خورشید و سایر عوامل خارجی

• نگهداری ساده تر: تمیز و ایمن نگه داشتن سطوح خوب رنگ شده آسان تر است

• افزایش جذابیت بصری یک سطح

• ضد آب

• افزایش دوام سطح

قبل از انتخاب نوع رنگ برای ساختمان، خصوصیات فیزیکی آن باید در نظر گرفته شود. یک رنگ ساختمانی خوب مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

• سهولت استفاده

• دوره خشک شدن معقول

• تشکیل یک لایه نازک و بدون ترک

• تشکیل یک پوشش سخت و بادوام

• عملکرد آن نباید تحت تأثیر آب و هوا باشد

• برای کاربران مضر نیست

انواع رنگ ساختمانی و مزایا و معایب هر کدام

رنگ امولسیون

در رنگ های امولسیونی از پلی وینیل استات و پلی استایرن به عنوان مواد اتصال دهنده استفاده می شود و حاوی خشک کن هایی مانند کبالت و منگنز است. آن ها می توانند بر پایه آب یا روغن باشند و از رنگدانه ها برای دستیابی به رنگ دلخواه استفاده می شود. رنگ امولسیون با خشک شدن سریع و سخت شدن مشخص می شود و سطوح را می توان به راحتی با آب تمیز کرد.

از رنگ های امولسیونی معمولاً برای دیوارهای داخلی، سقف ها و سنگ تراشی استفاده می شود. برخی از انواع تخصصی رنگ های امولسیونی را می توان برای کارهای چوبی استفاده کرد.

رنگ پلاستیکی

برای رقیق کردن رنگ پلاستیکی از آب استفاده می شود. و در طیف وسیعی از رنگ ها موجود است. خیلی سریع خشک می شود و پوشش بالایی دارد. موارد زیر برخی از برنامه های رایج است:

دیوارهای ساختمان و سقف های سالن های نمایش، نمایشگاه ها و غیره

رنگ‌های نانو

رنگ نانو به صورت مایع در دسترس است و با هر وسیله ای از قلم مو گرفته تا غلطک قابل اجرا است. معمولاً بدون حلال استفاده می شود اما گاهی از آب هم استفاده می‌کنند.

مزایا رنگ نانو

رنگ نانو خیلی خاص است چون بی رنگ (شفاف) است و شما می توانید متناسب با جنس سطحی که دارید از آن استفاده کنید. رنگ نانو را می توان متناسب با جنس سطحی که دارید از اون استفاده کنید. همچنین می‌تونید به رنگ‌های متنوعی تبدیلش کنید، اگر رنگ ‌دانه‌های حلال در آب رو بهش اضافه کنید.

رنگ کازئین

این رنگ از کازئین مخلوط با رنگدانه های سفید ساخته شده است. به صورت پودر و خمیر موجود است و می توان رنگیزه هایی را به آن افزود. از رنگ کازئین معمولاً برای رنگ آمیزی دیوارها، سقف ها و چوب استفاده می شود.

رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک در دسته رنگ های ساختمانی جدید قرار دارد، هچنین این رنگ مشتریان خاص خود را دارد. چراکه این نوع از رنگ های پلاستیک در شستشو خیلی بهتر هستند.

مزایا رنگ اکریلیک

• رنگ اکریلیک سریع خشک می شود.

• قیمت رنگ اکریلیک بسیار مناسب است.

• نسبت به نور خورشید هم حساسیتی ندارد.

معایب رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک به اندازه رنگ روغنی براق نیست.

جهت خرید رنگ ساختمان یا استعلام قیمت انواع رنگ ساختمان ، قیمت بهترین رنگ ساختمان با ما در ارتباط باشید . کارشناسان ما همیشه پاسخگوی سوالاتتان هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی