انواع ابزارهای مورد نیاز برای رنگ امیزی ساختمان

انواع ابزارهای مورد نیاز برای رنگ امیزی ساختمان

وقتی صحبت از ابزار نقاشی می شود، در واقع هیچ جایگزینی برای ابزارهای نقاشی با کیفیت، آماده سازی کافی و کار دقیق وجود ندارد. بزرگترین اشتباهی که صاحبان خانه انجام می دهند، این است که آنها ابزار ارزان یا رنگ ارزان می خرند که به آنها نتیجه خوبی نمی دهد و در پایان با یک محصول نهایی ضعیف مواجه می شوند. در اینجا برخی از محصولات رنگ یک پایان بی عیب و نقص آورده شده است.

انواع ابزارهای مورد نیاز برای رنگ امیزی ساختمان

برس

یک برس مناسب کار نقاشی شما را بسیار سریع و آسان می کند. با این حال، اگر یک برس کم کیفیت یا یک برس نامناسب برای کار خود بخرید، متوجه می شوید که رنگ آمیزی ساختمان بسیار ناامیدکننده و کند است. برس های با کیفیت پایین موهای خود را در رنگ از دست می دهند، که ممکن است ناخوشایند باشد و باعث ایجاد بافت در دیوارهای شما شود. وقتی مطمئن شوید که برس های مناسبی خریداری می کنید و اطمینان حاصل می کنید که سبک مناسبی برای کار شما است، رنگ آمیزی اتاق های شما بسیار سریعتر و راحت تر خواهد بود.

نوار نقاش

اگر می خواهید طرحی را روی دیوار خود نقاشی کنید، یا اگر قصد دارید برخی مناطق را مسدود کنید تا به طور تصادفی رنگ آمیزی نشوند، پس باید روی نوار نقاش با کیفیت سرمایه گذاری کنید. برخلاف انواع دیگر نوار که برداشتن آن از دیوار بسیار دشوار است، نوار نقاش خوب بر روی دیوارها می ماند و به شما امکان می دهد لبه تیز نقاشی خود را ایجاد کنید. وقتی کار را تمام کردید، می توانید نوار را از دیوار به سرعت و به راحتی پایین بیاورید.

اگرچه خرید نوار نقاش با کیفیت مهم است، اما بیشتر به نحوه استفاده از آن مربوط می شود. هنگامی که روی دیوار قرار گرفت، یک پارچه مرطوب را از روی لبه استفاده کنید تا یک مهر و موم ایجاد کند. به تاریخ انقضا آن توجه کنید.

غلتک

یکی از مهمترین ابزارهای نقاشی که اگر می خواهید مناطق وسیعی از اتاق را با لبه رنگ بپوشانید و به آن نیاز خواهید داشت، غلتک است. این ابزار به شما امکان می دهد تا در کسری از زمانی که سعی در رنگ آمیزی این مناطق با برس رنگ دارید، به سرعت تمام دیوارها را بپوشانید. از آنجا که غلتک ها دارای اندازه های مختلف هستند، به راحتی می توانید یکی از آنها را پیدا کنید تا بتوانید دیوار را به سرعت بپوشانید. علاوه بر این، غلتک ها دارای چرت های با اندازه متفاوت هستند که در میزان رنگ آمیزی دیوار به طور هم زمان نقش دارند. اگر به پوشش اضافی نیاز دارید، می خواهید غلتکی با چرت ضخیم تر انتخاب کنید، در حالی که چرت های نازک تر رنگ کمتری ایجاد می کنند. البته، لازم به یادآوری است که غلتک هایی که چرت های بسیار ضخیمی دارند، آنقدر رنگ می کشند که قطره قطره شود، بنابراین باید مراقب باشید.

غلتک استاندارد ۹ اینچی با هسته مصنوعی و خواب ۳/۸ اینچی کلاسیک است. هسته آن را آزمایش کنید، انگشت شست خود را بردارید و از هر طرف در انتهای غلتک فشار دهید.

سطل پلاستیکی شفاف

مرتب کردن یک اتاق با دست می تواند طولانی شود و اگر نردبان باشید و از پله ها بالا و پایین بروید، نه تنها به طور قابل توجهی طولانی تر می شود بلکه مطمئناً خسته خواهید شد. ریختن مقدار کمی رنگ در سطلی که می توانید با خود ببرید، روند را تسریع می کند و احتمال اینکه به طور تصادفی رنگ از برس می چکد کاهش می یابد. مهم است که یک سطل رنگ انتخاب کنید که به اندازه کافی کوچک باشد و به راحتی حمل شود، اما به اندازه کافی بزرگ باشد و رنگ کافی برای نیازهای شما را در خود جای دهد. ریختن رنگ در این ظروف آسانتر از کار با یک گالن است.

سینی غلتک

اگر می خواهید از غلتک استفاده کنید، یک سینی لازم است، زیرا رنگ مورد نیاز را در سینی می ریزید و سپس غلتک را وارد می کنید تا رنگ مورد نظر را بگیرید. ضروری است که شما سینی بخرید که به اندازه کافی پهن باشد تا بتواند غلتک شما را به راحتی در خود جای دهد، وگرنه در تلاش برای پوشاندن یکنواخت غلتک خود با مشکل زیادی روبرو خواهید شد. با نگه داشتن مقدار مناسب رنگ در سینی این امکان وجود دارد که مقدار مناسب رنگ روی غلتک خود داشته باشید.

به جای فلز، یک سینی پلاستیکی سنگین بخرید. آنها سفت و سخت هستند و وقتی می خواهید آنها را تمیز کنید، رنگ لاتکس نمی چسبد و درست از بین می رود.

آستر سینی رنگ

در حالی که استفاده از سینی رنگ هنگام استفاده از غلتک رنگ ضروری است، برای جلوگیری از نیاز به شستشوی سینی پس از اتمام کار، ایده خوبی است که از آسترهای سینی رنگ گذاری استفاده کنید. اینها عموماً ارزان و متناسب با شکل آن در داخل سینی رنگ قرار می گیرند. وقتی نقاشی را تمام کردید، می توانید بدون نیاز به تلاش برای تمیز کردن سینی، آستر را دور بریزید. در نتیجه، کار تمیز کردن ابزار رنگ آمیزی شما سریع تر خواهد شد.

پاک کننده رنگ

اگرچه بیشتر اوقات می توانید به راحتی روی لایه های قبلی رنگ نقاشی کنید، اما اگر می خواهید رنگ قدیمی را از بین ببرید، استفاده از یک پاک کننده حرفه ای رنگ مهم است. این محصول می تواند به سرعت و به راحتی ۱۵ لایه رنگ را از بین ببرد، در عین حال میزان چربی مورد نیاز شما را کاهش می دهد. فقط خرید پاک کننده رنگی که سازگار با محیط زیست و بدون بو باشد بسیار مهم است تا در معرض خطر تنفس در بخارهای خطرناک قرار نگیرید. به دنبال پاک کننده رنگ باشید که با آب تمیز شود.

نردبان محکم

یک نردبان آلومینیومی یا فایبرگلاس شش فوت استاندارد که متناسب با مشخصات وزن شما باشد، یکی از ابزارهای مهم رنگ آمیزی است.

اسفنج های انعطاف پذیر و سنباده

اگر نمی خواهید با شن و ماسه گرد و غبار زیادی ایجاد كنید، از كاغذ سنباده صرف نظر كرده و اسفنج خود را با یك اسفنج مرطوب و آب گرم صاف كنید. این کار گرد و غباری ایجاد نمی کند.

پیچ گوشتی

برای باز کردن قوطی های رنگ خود نیازی به ابزار خاصی ندارید. یک پیچ گوشتی سر تخت استاندارد کاملاً خوب کار می کند.

لوله پلاستیکی برای پوشاندن غلتک مرطوب

اگر رنگ آمیزی را در آن روز تمام کردید و فردا قصد انجام بقیه کار را دارید، غلتک را در بسته بندی پلاستیکی بپوشانید، سپس آن را درون یک کیسه پلاستیکی با مهر و موم محکم ببندید.

پارچه قطره ای

مهم نیست که اتاق شما چه نوع کفی داشته باشد، شما می خواهید از آن در برابر قطره قطره و نشت رنگ محافظت کنید. ریختن تصادفی رنگ روی زمین می تواند به سرعت آن را خراب کرده و مجبور شود جای فرش را عوض کنید یا کف چوب های خود را به طور حرفه ای ترمیم کنید. استفاده از پارچه قطره ای آسان است تا احتمال ریختن رنگ روی کف را کم کند. پارچه های نازک پلاستیکی قطره ای بسیار عالی هستند. اگر می خواهید دوباره از پارچه های قطره ای خود استفاده کنید، پارچه های با کیفیت بالاتر از پارچه ضخیم را انتخاب کنید.

لبه های گوشه ای

نقاشی در گوشه گوشه پنجره ها، درها و کابینت ها حتی اگر از نوار نقاش استفاده می کنید، نیز ممکن است مشکل باشد. به همین دلیل، خرید لبه های گوشه ای ایده خوبی است. این ابزار پلاستیکی در گوشه گوشه کمد یا قالب شما قرار می گیرد که نمی خواهید به طور تصادفی رنگ آمیزی کنید و به شما کمک می کند لبه ها را مرتب و تمیز نگه دارید.

رنگپاش

اگر فضای باز و وسیعی دارید که می خواهید در آن نقاشی کنید و می خواهید مطمئن شوید که می توانید کار را در اسرع وقت به اتمام برسانید، خوب است که یک رنگپاش رنگ را انتخاب کنید. به جای انتخاب یک مورد کوچک که فقط مقدار کمی رنگ در آن نگه داشته شود، هنگام خرید یک رنگپاش قدرتمند، از اینکه چگونه می توانید کل خانه خود را سریع رنگ کنید شگفت زده خواهید شد. مهم این است که شما فقط از یک رنگپاش رنگ در مکانی که هوای تازه کافی دارید استفاده کنید. همچنین مراقبت از اسپری بیش از حد مهم است، اما این یک روش سریع و آسان برای تکمیل پروژه خود در کسری از زمان است.

قطب داخلی

رنگ آمیزی روی دیوار، نزدیک سقف یا راه پله بسیار دشوار است و اگر از نشستن روی نردبان راحت نیستید، یا اگر می خواهید روند را با بیشترین سرعت ممکن انجام دهید، ایده خوبی برای خرید قطب داخلی است. این تیرها به طور کلی دارای انتهای رزوه ای هستند که به شما امکان می دهد غلتک رنگ خود را پیچ کنید. گرچه ممکن است در ابتدا استفاده از یک قطب کششی برای رنگ آمیزی مشکل باشد، اما استفاده از آن روند نقاشی را بسیار تسریع می کند و اطمینان حاصل می کند که هیچ نقطه ای در نزدیکی سقف را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی