روش رنگ آمیزی منحصر به فرد در صنایع خودرو و دوستدار محیط زیست

روش رنگ آمیزی منحصر به فرد در صنایع خودرو و دوستدار محیط زیست

روش رنگ آمیزی منحصر به فرد در صنایع خودرو و دوستدار محیط زیست

رنگ های مختلف برای اتومبیل

رنگ یورتان

رنگ اتومبیل Urethane به طور کلی بهترین گزینه برای رنگ ماشین است. این نوع رنگ در برابر خرد شدن بسیار مقاوم است و می تواند تا ۱۰ سال در برابر خراب شدن مقاومت کند. همچنین می توانید آن را تقریباً در هر کار قبلی رنگ آمیزی کنید. رنگ اورتان به سرعت خشک می شود و تمایل ندارد مانند رنگ های لعابی اجرا شود. رنگ اتومبیل یورتان به دلیل کیفیت بالا، گرانتر از دیگر رنگ ها است.

روش رنگ آمیزی منحصر به فرد در صنایع خودرو و دوستدار محیط زیست

اگر می خواهید خودتان ماشین را رنگ کنید، رنگ یورتان توصیه نمی شود زیرا کار با آن مشکل است. همچنین توجه داشته باشید که دسته خاصی از رنگ های اورتان – پلی اورتان آلیفاتیک – در برخی از کشور ها غیرقانونی است.

رنگ آکریلیک

رنگ های اکریلیک عموماً پایه آب دارند. این بدان معنی است که رزین با استفاده از آب به عنوان عامل اصلی به محصول می چسبد، در حالی که رنگ های پلی اورتان اغلب به یک حلال بستگی دارند. از این نظر، رنگ اکریلیک پایه آب به مراتب کمتر از یورتان سمی است. سخت کننده ها و سایر مواد شیمیایی اضافه شده غیرضروری هستند، بنابراین رنگ اکریلیک آماده است تا مستقیم از قوطی خارج شود. روند کار، با اورتان کمی متفاوت است، زیرا رنگ اکریلیک در قطرات کوچکتر ظاهر می شود. رنگ های اکریلیک می توانند هزینه بیشتری داشته باشند. فرآیند خشک شدن بسیار کندتر از رنگ های یورتانی است و قبل استفاده از یک لایه دیگر، لایه قبلی حداقل باید به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت بماند. از آنجا که رنگ اکریلیک نسبت به یورتان سبک تر است، در هنگام انتخاب آغازگر نیز باید توجه کنید.

تحولات اخیر صنعت نشان می دهد که استفاده از یک رنگ پایه آب، بسیار شبیه به اورتان، ممکن است روش های ایمن تری را برای دستیابی به همان پایان با کیفیت بالا ارائه دهد. نگرانی در مورد تخریب محیط زیست و شیوه های تجاری پایدار منجر به ایجاد گزینه های غیر سمی برای رنگ های معمولی پلی یورتان شده است که می توانند همان مقدار فرسودگی را تحمل کنند. راهنمای ما در مورد بهترین رنگ که به محیط زیست آسیب نرساند، استفاده از رنگ اکریلیک است.

رنگ های بر پایه آب برای سلامتی شما و محیط زیست بهتر هستند

کم بودن سطح VOCs خبر خوبی برای محیط زیست است زیرا VOC ها یکی از دلایل اصلی آلودگی هوا به ویژه در مناطق شهری هستند. محصولاتی که سطح بالایی از VOC را منتشر می کنند به آلودگی در سطح زمین و ذرات ریز ریز کمک می کنند که در نتیجه مه دود ایجاد می کنند. همانطور که ممکن است از قبل بدانید، مه دود می تواند برای سلامتی مضر باشد. این می تواند باعث تحریک و تشدید مشکلات تنفسی شود. این بدان معنی است که با تغییر رنگ های سازگار با محیط زیست در طول کار خود در تعمیر خودکار بدنه، می توانید جامعه خود را سبز و سالم نگه دارید.

انتخاب صحیح

گاهی اوقات به نظر می رسد که مصرف کنندگان باید بین انتخاب یک محصول موثر و یک محصول مناسب برای محیط زیست، یک مورد را انتخاب کنند. خوشبختانه در مورد رنگ اتوماتیک اینگونه نیست. رنگ های اتومبیل سازگار با محیط زیست امروز یک انتخاب عالی برای هر اتومبیل است. اگر می خواهید کار جدید رنگی را روی وسیله نقلیه خود اعمال کنید و دوست دارید درباره رنگ اتوماتیک سازگار با محیط زیست بیشتر بدانید، با شرکت رنگ کریوند تماس بگیرید، زیرا ما مفتخریم که گزینه رنگ سازگار با محیط زیست را به مشتریان خود ارائه دهیم.

انواع رنگ اتومبیل

رنگ جامد

رایج ترین و کم هزینه ترین گزینه رنگ موجود، رنگ جامد است. رنگ جامد ارزان است و همچنین ترمیم آن آسان تر است زیرا خراش ها می توانند به طور یکپارچه پنهان شوند. تنها معایب رنگ جامد، این است که افراد به زودی از آن خسته می شوند.

رنگ فلزی

اگر تا به حال نمیدانستید که چه چیزهایی به اتومبیل های خاص درخشش ظریف و چشم نوازی می بخشد، پاسخ این است که رنگ فلزی است. پودر آلومینیوم موجود در رنگ اتومبیل فلزی می تواند نور خورشید را برای درخشش خیره کننده به خود جلب کند و توانایی های نورگیر آن می تواند به پوشاندن ضایعات و خراش های کوچک کمک کند. رنگ اتوماتیک فلزی گرانتر از دیگر های موجود در بازار است. همچنین شما در انتخاب رنگ هلی فلزی برای خودرو خود بسیار محدود هستید.

رنگ مروارید

این نوع رنگ های شبیه رنگ های فلزی هستند با این تفاوت که بلورهای سرامیکی (میکا) را جایگزین پودر آلومینیوم می کنند. به نظر می رسد این کریستال ها به هر رنگی از رنگین کمان هستند زیرا فقط نور را منعکس نمی کنند – بلکه باعث شکستن آن می شوند. اگر به دنبال یک رنگ خیره کننده و ظریف رنگارنگ هستید که از هر زاویه ای متفاوت به نظر برسد، مروارید راهی است که باید دنبال کنید.

البته – مانند رنگ های فلزی – مطابقت رنگ سخت است و بنابراین ترمیم آن نیز سخت تر است. رنگ مروارید نیز به مراتب گرانتر از رنگ جامد است.

امیدوارم که توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین گزینه راهنمایی کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی