روش های پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سطوح به چه شکل است؟

روش های پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سطوح به چه شکل است؟

چگونه می توان رنگ پلاستیک را از هر سطحی تمیز کرد؟

در بعضی موارد، به نظر می رسد لکه های رنگ یک مشکل دائمی است، اما نترسید – پاک کردن پاشیده های کوچک و پوشش های بزرگ آسان تر از آن است که فکر می کنید! از سنباده زدن تا خراش گرفته تا محصولات خاص، روش های زیادی وجود دارد که اگر اولین تلاش برای تمیز کردن رنگ قدیمی ناموفق بود، از دوباره تلاش کنید.

روش های پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سطوح به چه شکل است؟

روش های پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سطوح مختلف به چه شکل است؟

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی فلز

رنگ خشک را می توان با یکی از سه روش شیمیایی، گرما یا سنباده از فلز پاک کرد. شن و ماسه یک راه حل سریع و آسان است، اما اگر با قطعه ای کوچک یا ظریف کار می کنید، گزینه های بعدی را امتحان کنید. هنگام استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی روی فلز، پاک کننده رنگ به اشکال مختلف در دسترس است: مایع، آئروسل یا خمیر.

در فاصله حدود شش اینچ از سطح، ابزار را روی رنگ نگه دارید و منتظر بمانید تا برجسته شود. بعد، یک لیسه رنگ برداشته و رنگ را بردارید. اجازه دهید تا فلز در دمای اتاق خنک شود و سپس آن را با یک پارچه تمیز کنید.

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی فرش

برای رنگ آمیزی خشک شده روی موکت، آب گرم و مقدار کمی صابون بمالید. اجازه دهید محلول چند دقیقه در آن خیس بخورد، زیرا این امر به نرم شدن رنگ کمک می کند. بعد، با استفاده از لیسه یا چاقو رنگ را جدا کرده و در صورت لزوم محلول بیشتری اضافه کنید. اگر با این کار کل رنگ از بین نرفت، می توانید روش های دیگری را امتحان کنید.

پاک کردن رنگ از روی چوب

درست مثل فلز، از طریق مواد پاک کننده شیمیایی، گرما یا سنباده می توان رنگ را از چوب پاک کرد. در صورت انتخاب مواد شیمیایی، این محصول را استفاده کرده و بگذارید برای چند دقیقه خودش را بگیرد. آن را به آرامی با چاقوی بتونی یا لیسه رنگ بتراشید. اگر رنگ را از یک سطح بزرگ جدا می کنید، آن را با پد یا برس نایلونی بکشید تا تمیز شود. تلمبه های گرمائی نیز رنگ را از چوب پاک می کنند. از آنجا که این ماده به شدت قابل اشتعال است، احتیاط بیش از حد ضروری است. ابزار را چند اینچ دورتر از منطقه مورد نظر قرار دهید تا زمانی که رنگ شروع به باد کردن کند. حالا می توانید، رنگ قدیمی را با چاقو بتونه یا تراش دهنده رنگ بتراشید و سطح را تمیز کنید.

پاک کردن رنگ از روی پلاستیک

پلاستیک ماده دیگری است که باید مراقب آن باشید، زیرا مواد پاک کننده ممکن است سطح یا جسم را ذوب کنند. با استفاده از تراش دهنده پلاستیک یا چاقو بتونه رنگ را به آرامی از بین ببرید (نکته: برای نرم کردن رنگ می توان از روغن نباتی استفاده کرد). دقت داشته باشید که شما می توانید از الکل یا استون استفاده کنید، اما حتما از قبل آزمایش کنید. پس از اتمام کار، پلاستیک را با آب گرم و صابون تمیز کنید.

پاک کردن رنگ از روی کانتر آشپزخانه

پاک کردن رنگ از روی میزها بدون ایجاد آسیب می تواند مشکل باشد، بنابراین با احتیاط ادامه دهید. یک لایه نازک از روغن زیتون برای آغشته کردن رنگ استفاده کنید و با یک پارچه خشک بمالید و به صورت دورانی کار کنید. برای لکه های سفت، یک پارچه را به دور چاقوی بتونی پلاستیکی بپیچید و خراش دهید، فقط خیلی فشار ندهید.

روش انجام: پاک کردن رنگ پلاستیکی از پلاستیک

۱- آن را بشویید.

همیشه بهتر است به محض بروز نقائص نقاشی رسیدگی شود. بنابراین اگر نشت تازه ای مشاهده کردید، یک سطل را با آب گرم و صابون ظرف پر کنید، یک پارچه یا حوله کاغذی تمیز بردارید و آن را بشویید. پس از تمیز شدن رنگ، از یک پارچه تمیز و مرطوب برای شستشو استفاده کنید.

۲- آن را پاک کنید.

اگر آب و صابون بی اثر باشد، احتمال خشک شدن رنگ وجود دارد. اکنون زمان آن فرا رسیده است که برای ذخیره مقداری روغن نباتی – یک ماده بی خطر که می تواند به نرم شدن و بلند شدن رنگ کمک کند. مقداری روغن روی یک پارچه تمیز بریزید و با استفاده از کمی چربی رنگ را مالش دهید. هنگامی که رنگ شروع به کنده شدن کرد، از یک دستگاه تراش دهنده رنگ استفاده کرده و به گزینه ۳ بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی