کد رنگ خودرو چیست و محل نوشته شدن آن در خودروهای مختلف

کد رنگ خودرو چیست و محل نوشته شدن آن در خودروهای مختلف

کد رنگ خودرو چیست؟

برای به دست آوردن کد رنگ اتومبیل، به دنبال کد رنگ ذکر شده در برچسب اطلاعات خودرو در اتومبیل خود باشید. متناوباً، می توانید با یافتن شماره اطلاعات خودرو (VIN)، شماره سریالی را که می توانید از طریق اسناد مربوط به وسیله نقلیه خود پیدا کنید، کد رنگ اتومبیل خود را بفهمید. کد رنگ اتومبیل یا VIN خود را به یک فروشنده رنگ ارائه دهید تا مطابقت دقیق رنگ خودرو شما را بدست آورد.

کد رنگ خودرو چیست و محل نوشته شدن آن در خودروهای مختلف

کد رنگ خودرو

کد رنگ خودرو چه هنگام استفاده می شود؟

رفع خراش های جزئی روی اتومبیل چندان دشوار نیست به شرطی که از رنگ خاص اتومبیل خود آگاهی داشته باشید. اگر بتوانید کد دقیق رنگ خودرو را مطابقت دهید، رنگ های اصل خودرو می توانند کار خوبی را تضمین کنند. به همین ترتیب، ضروری است که بدانید کد رنگ اتومبیل خود را از کجا پیدا کنید.

هر وسیله نقلیه یک شماره شناسایی وسیله نقلیه دارد، که شماره سریال ۱۷ رقمی اتومبیل شماست. با قلم و کاغذ در دست، VIN خود را پیدا کنید، چیزی که به طور معمول در سمت چپ داشبورد یافت می شود و از طریق شیشه جلو مشاهده می شود. این شماره را یادداشت کنید، با بخش خدمات فروشنده خود تماس بگیرید و از آن ها کد رنگ را بر اساس وسیله نقلیه خود بخواهید. سپس، از فروشنده خود بخواهید که نام دقیق آن رنگ را برای شما تهیه کند تا بتوانید آن را خریداری کنید. فروشندگان خودرو، تعمیرگاه های تصادف و فروشگاه های قطعات خودرو از جمله خرده فروشان رنگ خودرو هستند. دفترچه راهنمای مالک را بررسی کنید – اگر کد رنگ را پیدا نکردید، دفترچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید زیرا در این کتاب ممکن است کد رنگ اتومبیل مشخص شود. ازجمله مکان های دیگر برای مشاهده می توانید درب های خودرو ها را بررسی کنید.

به دنبال کدهای رنگ بیرونی بر روی برچسب اطلاعات باشید.

در بعضی از وسایل نقلیه، کد رنگ های رنگ اتومبیل شما به وضوح با عنوان “VIN” نشان داده می شود. از طریق اطلاعات موجود در برچسب اسکن کنید تا کدهایی را که به طور خاص برای رنگ یا رنگ ذکر شده اند، پیدا کنید. این کدها ممکن است به رنگ بدنه و رنگ تزئینی که گاهی متفاوت هستند از هم جدا شوند. تعداد حروف یا اعداد در کد رنگ بین تولید کنندگان متفاوت است.

اگر کلمات “رنگ” را نمی بینید، به دنبال کد “C” باشید. در بعضی از وسایل نقلیه، کدهای رنگ فقط به صورت مخفف یا اختصار مشخص می شوند. به دنبال حرف “C” باشید که معمولاً رنگ را نشان می دهد. همچنین ممکن است علامت اختصاری “Tr” را نشان دهید که رنگ تر و تمیز را روی ماشین خود نشان می دهد. به دنبال VIN 17 کاراکتر در عنوان وسیله نقلیه خود باشید. عنوان وسیله نقلیه شما سند قانونی است که هنگام خرید خودرو دریافت می کنید و از شما به عنوان مالک آن نام می برد. این سند شامل اطلاعات مهمی در مورد خودروی شما، مانند مارک، سال ساخت و شماره پلاک فعلی خواهد بود. عنوان وسیله نقلیه خود را پیدا کرده و به دنبال کدی با ترکیبی از ۱۷ حرف و عدد بگردید. اگر وسیله نقلیه شما قبل از سال ۱۹۸۱ ساخته شده باشد، ممکن است نویسه های کمتری در VIN شما وجود داشته باشد.

اوراق بیمه خود را بررسی کنید

اوراق بیمه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا VIN شما درج شده است یا خیر. هنگامی که وسیله نقلیه خود را بیمه می کنید، باید اطلاعات مربوط به آن را به شرکت بیمه ارائه دهید. به همین ترتیب، VIN شما باید در بیمه نامه شما ذکر شود و ممکن است در اسناد بیمه ای که از طریق پست دریافت می کنید، نشان داده شود. اوراق بیمه اتومبیل خود را بررسی کنید تا به دنبال VIN 17 کاراکتر باشید.

بیمه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا VIN شما درج شده است یا خیر. هنگامی که وسیله نقلیه خود را بیمه می کنید، باید اطلاعات مربوط به آن را به شرکت بیمه ارائه دهید. به همین ترتیب، VIN شما باید در بیمه نامه شما ذکر شود و ممکن است در اسناد بیمه ای که از طریق پست دریافت می کنید، نشان داده شود. اوراق بیمه اتومبیل خود را بررسی کنید تا به دنبال VIN 17 کاراکتر باشید. اگر نمی توانید مدارک خود را پیدا کنید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی